آخرین اخبار

پتروشيمی جم گواهی انطباق مصرف انرژی واحدهای الفينی و پليمری را دریافت کرد

مجتمع پتروشیمی جم برای هفتمين سال متوالی، گواهينامه انطباق مصرف انرژی واحدهای الفينی و پليمری با معيار مصرف استانداردهای ملّی را دریافت کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشيمی جم؛ بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته از پتروشیمی جم؛ این مجتمع با فراهم کردن شرايط لازم جهت انطباق معيار مصرف انرژي، با پايش‌های متوالی و […]

اشتراک گذاری
01 فروردین 1402
نویسنده : عبدالصمد محمدی
کد مطلب : 202

مجتمع پتروشیمی جم برای هفتمين سال متوالی، گواهينامه انطباق مصرف انرژی واحدهای الفينی و پليمری با معيار مصرف استانداردهای ملّی را دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشيمی جم؛ بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته از پتروشیمی جم؛ این مجتمع با فراهم کردن شرايط لازم جهت انطباق معيار مصرف انرژي، با پايش‌های متوالی و كنترل مصرف حامل‌های انرژی موفق به اخذ گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی با استاندارد ملّی معیار مصرف انرژی، در واحدهای الفينی و پليمری طبق استانداردهای 13370 و 9648 از سوی سازمان ملّی استاندارد ایران شده است.

بر اساس قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی مصوب مجلس شورای اسلامی ایران، واحدهای تولیدی که فرآیند تولید آنها مشمول مقررات اجرای استاندارد اجباری شده است توسط سازمان ملّی استاندارد ایران مورد بازرسی قرار می‌گیرند؛ که در این بازرسی میزان مصرف ویژه انرژی واحدهای تولیدیSEC (Specific Energy Consumption)  که یک شاخص جهانی است بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه پایش می‌شود.

گزارش بازرسی فرآیندهای انرژی‌بر و نتايج بازرسي انطباق انرژی مصرفی واحدهای الفينی و پليمری با معيار مصرف استانداردهای ملّی 13370 و 9648 مشتمل بر محاسبات مصرف ویژه انرژی با توجه به مقادیر مصرف سالانه گاز، برق، بخار، آب، هوا و نيتروژن در واحدهای پليمری (واحدهای HDPE وLLDPE) و الفين مي‌باشد.

گفتنی است پتروشيمی جم برای هفتمين سال متوالی موفق به اخذ گواهی انطباق مصرف در واحدهای الفينی و پليمری طبق استانداردهای 13370 و 9648 در سال 1400 گرديده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *