آخرین اخبار

نجات لاک‌پشت در پارک‌ملی دریایی نایبند

عبدالله حکیمی از جوانان روستای کنارخیمه که در مجاورت پارک ملی دریایی نایبند قرار دارد یکی از بی شمار دوستداران نایبند است که با این طبیعت زندگی کرده‌اند و به وضعیت حفاظتی و موجودات آن اشراف دارد ؛ به تازگی با مشاهده لاکپشتی که گرفتار در پسماندهای حاصل از فعالیت انسانی بود اقدام به نجات آن کرد
اشتراک گذاری
21 تیر 1400
نویسنده : عبدالصمد محمدی
منبع : ایسنا
کد مطلب : 36

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه گفت: یکی از فعالان و دوستداران محیط زیست در پارک ملی دریایی نایبند، جان یک لاک پشت دریایی را نجات داد.

مصطفی موذنی اظهار کرد: عبدالله حکیمی از جوانان روستای کنارخیمه که در مجاورت پارک ملی دریایی نایبند قرار دارد یکی از بی شمار دوستداران نایبند است که با این طبیعت زندگی کرده‌اند و به وضعیت حفاظتی و موجودات آن اشراف دارد.

وی ادامه داد: به تازگی با مشاهده لاکپشتی که گرفتار در پسماندهای حاصل از فعالیت انسانی بود اقدام به نجات آن کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک در نظر داریم از ایشان به صورت نمادین تقدیر کنیم تا الگویی برای سایر دوستداران طبیعت باشد.

به گزارش ایسنا، روز گذشته تصاویری از این اقدام جوانان کنارخیمه‌ای در فضای مجازی منتشر و با واکنش‌های خوب مردمی روبه‌رو شد.

پارک ملی دریایی نایبند؛ یکی از مهم‌ترین زیستگاه های لاکپست دریایی است که دارای اهمیت حفاظتی بالایی است. نایبند علاوه بر زیستگاه تغذیه ای لاکپشت های دریایی، محل زادآوری آنها نیز است. حضور انسانی در عرصه های حفاظت شده از یک طرف و تخلیه انواع پسماندها در دریا از طرف دیگر، از معظلات موجودات دریایی است که باعث تلفات آنها می‌شود./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *