آخرین اخبار

دغدغه اولیا دانش آموزان عسلویه و نخل تقی از مشکلات و نرخ سرویس مدارس

بومطر – سرويس هاي مدارس يكي از ضروريات تحميل شده جامعه شهری است كه ساماندهي و نظارت بر عملكرد مطلوب آن يكي از مهمترين دغدغه هاي والدين و مسوولان تعليم و تربيت است.در چند سال اخير رفت و آمد دانش آموزان به مدارس يكي از مهمترين دغدغه هاي فكري اولياي دانش آموزان و دست اندركاران […]

اشتراک گذاری
03 شهریور 1402
نویسنده : بومطر
منبع : سایت خبری ندای عسلویه 
کد مطلب : 239

بومطر – سرويس هاي مدارس يكي از ضروريات تحميل شده جامعه شهری است كه ساماندهي و نظارت بر عملكرد مطلوب آن يكي از مهمترين دغدغه هاي والدين و مسوولان تعليم و تربيت است.در چند سال اخير رفت و آمد دانش آموزان به مدارس يكي از مهمترين دغدغه هاي فكري اولياي دانش آموزان و دست اندركاران تعليم و تربيت در طول سال تحصيلي است به طوري كه فرستادن فرزندان به مدرسه براي بسياري از والدين تبديل به يك معضل بزرگ شده است.اين مساله باعث شده سرويس هاي مدارس، رونق بيشتري پيدا كنند اما پيدا كردن يك سرويس خوب با نرخ مناسب و رعايت كردن اصول مربوط به آن، جا نماندن از سرويس و مسايلي اين چنين همه و همه از مشكلاتي است كه والدين امروزه با آن مواجه هستند.خانواده ها براي حفظ امنيت روحي و رواني خود و فرزندانشان در مواجهه با مشكلاتي از قبيل،خطر رانندگان مبتدي و تهديدهاي اجتماعي در مسير رفت و آمد ترجيح مي دهند از سرويس دانش آموزي مناسب استفاده كنند. 

یکی از والدین دانش آموزان شهر نخل تقی با انتقاد از عدم نظارت بر نرخ سرویس مدارس که بعضی از خانم ها با استفاده خودروی شخصی اخیرا راه اندازی کردند گفت چرا شورا شهر نخل تقی هیچ نظارتی بر نرخ سرویس مدارس نمی کند؟چرا شورای شهر یک سرویس برای مدراس دبستان تدارک پیدا نمی کند؟ 

یکی از اولیا دانش آموزان از شهر عسلویه در گفتگو با خبرنگار ندای عسلویه گفت:  نظارت بر سرویس مدارس با آغاز سال تحصیلی از طرف مسئولین بطور جدی باید صورت گیرد آیا راننده که اکثرا خانم هستند برای حمل دانش آموزان نکات ایمنی رعایت می کنند؟ 

بعضی از سرویسهای مدارس بیشتر از حد استاندارد راکب دانش آموز جابجا می کنند؟

بنا به گفته اولیا امور دانش آموزان هزینه سرویس مدارس امسال چند برابر شده و اصلا مبالغ درخواستی طبق هیچ برنامه یا جدولی نیست وبا توجه به وضع اقتصادی مردم هزینه اضافی بر دوش خانواده می افتد. 

جا داشت در شهرستان عسلویه با وجود این همه صنعت نگاه ویژه به اموزش و پرورش در بحث مسولیتهای اجتماعی شود و حداقل با وجود چندین پالایشگاه و پتروشیمی و منطقه ویژه مشکل سرویس مدارس حل شود چون بخشی از دانش آموزان فرزندان شاغلین این صنعت هستند. 

حالا اگر شوراها با همکاری شهرداری ها نمی توانند سرویس مدارس دایر کنند جا دارد شورای شهر و اداره آموزش و پرورش نرخ نامه ای برای سرویس های مدارس تصویب کنند. 

جدا از دغدغه و نگرانی خانواده ها از سرویس مدارس نکاتی است که صاحیان این سرویس ها باید متذکر آن شویم. 

هنگام پياده شدن از سرويس مدرسه لازم است بچه ها از پله هاي احتمالي سرويس یا ان خودرو به آرامي پايين بيايند و هنگام پياده شدن كاملا مواظب باشند كه بند كيف يا لباس آنها به چيزي گير نكند. همچنين به محض پياده شدن، از سرويس فاصله بگيرند تا راننده متوجه خروج آنها شود. در غير اينصورت ممكن است راننده زودتر شروع به حركت كند و بچه ها به پايين سقوط یا دچار حادثه نشوند.

سالانه ميليون ها دانش آموز از سرويس هاي مدارس براي تردد بين خانه و مدرسه استفاده مي كنند. هر دانش آموز حداقل روزي دو بار از اين سرويس ها سوار يا پياده مي شود اما در عين حال هنوز هم براي بسياري از والدين بويژه آنهايي كه براي اولين بار فرزندشان قصد استفاده از سرويس مدرسه را دارد نگران اتفاقات احتمالي در سرويس مدرسه هستند و نكته آخر اينكه حتما مسئولين مدرسه فرزندتان (به خصوص كودكان دبستاني) را مجاب كنيد كه رانندگان سرويس مدرسه را توجيه كنند تا از ظاهر و پوششي مشخص استفاده كنند، همچنين ظاهر سرويس داراي نشانه هاي مخصوص باشد تا شناخت آن براي كودكان راحت تر و ايمن تر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *