سه هیولا در انتظار فرماندار جدید/ عبدالنبی قهرمان عسلویه می شود؟

صبح فردا در حالى عبدالنبي يوسفى فرماندار سابق كنگان و گناوه پا به فرماندارى عسلويه خواهد گذاشت كه سه چالش بزرگ در انتظارش خواهند بود. آموزش ، اشتغال و آلودگى شايد بتوان سه هيولاى ترسناك دانست كه اگر عبدالنبي برايش چاره اى بينديشد و ضربه فنى كند مى تواند قهرمان پايتخت اقتصادى ايران لقب گيرد.

آموزش

آموزش و پرورش عسلویه حالش خوب نیست این را همه می دانند و باید بدانند تا درست شود. سرپوش گذاشتن بر نقاط ضعف این اداره اجحاف در حق این نسل و نسل های بعدی است. ما به آموزش و تعلیم نیاز داریم تا بتوانیم مشکلات بزرگ و کوچک را حل کنیم. اگر آموزش و پرورش بتواند دانش آموزانی خلاق و قوی و با خود باوری بالا تربیت کند ، حتی مشکلات بزرگتر مانند آلودگی هوا و اشتغال را می تواند چاره کند. پس فرماندار جدید عسلویه راهی جز تمرکز بر تقویت این اداره و حل مشکلات آن ندارد. اگر بدانیم رتبه آموزش و پرورش ما از 18 منطقه استان بوشهر 18 و قعر نشین است آن وقت ما هم به کمک فرماندار عسلویه خواهیم رفت.

 

اشتغال

اشتغال برای آن دسته از جوانان مهم و حیاتی است که با هزاران امید مقاطع مختلف تحصیلی را پست سر گذاشته اند ، دانشگاه و البته دانشگاه دولتی خوانده اند و حالا چشم به شرکت های عظیم پارس جنوبی دوخته اند. این جوانان قابل تقدیر و نیاز به حمایت دارند. همین جوانان بیشتربن آمار رای به دولت تدبیر و امید در میان همه شهرستان های استان بوشهر داشته اند. پس حامی راه دولت بوده اند و نباید در کنار فنس های پارس جنوبی فقط نظاره گر دود فازها و پتروشیمی ها باشند. اینها حق دارند. و حق دارند در مراکز مهم مدیریتی به کار گرفته شوند. فرماندار جدید می تواند قهرمان قصه ی آن جوان و مادرش باشد که تا امروز فکر می کرده با پارتی فلان رئیس شرکت سرکار می روند و او که آشنا نداشته ، هر روز در اداره کار سرگردان است.

فرماندار جدید می تواند با تعامل با نفتی ها در عسلویه که شناخت خوبی از آنها دارد داشته باشد و با این اقدام حتی امید به تحصیل را بیشتر و بیشتر کند. باید دید که عبدالنبی یوسفی خواهد توانست این هیولای بی شاخ و دم را شکست دهد ؟

 

آلودگی هوا

قطعا هیچ کدام از دانشمندان اگر در مکانی خطرناک و سرطان زا زندگی می کردند ما به این پیشرفت نمی رسیدیم . به عبارتی هیچ دانشمندی سالم نمی ماند تا کشفیات خود را ، اختراعات خود را و عشق خود را تکمیل کند. این مورد علم را و پیشرفت را با کندی مواجه می کرد.

پس سلامتی مهمترین بخش زندگی انسان در این کره خاکی است. کسی منکر هوای آلوده عسلویه نتیجه بی توجهی شرکت های مستقر نیست. کسی هم نمی تواند سرطان زا بودن این دود را با مصاحبه نکردن با رسانه ها خاک کند. اگر فرماندار جدید عسلویه آلودگی هوا را مورد توجه قرار دهد به مثابه مرحله آخر یک بازی پر سود برایش خواهد بود. این بازی دنیا و جایزه اش آخرت خواهد بود. مردم اینجا اگر کسی را بخواهند می توانند با رای و با دعا به موفقیت برسانند. یکی با بیشترین آرای عسلویه نماینده مجلس می شود و دیگری شاید با دعای این مردم بهشتی.

پس عبدالنبی یوسفی چهارمین فرماندار عسلویه اگر بتواند سه هیولای آموزش ، اشتغال و آلودگی را در مدت مدیریت خود حل کند عسلویه می تواند پرتگاهی برای او و هرکس که او دوست داشته باشد ، باشد!