کد خبر : 359
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳

انتخابات، آلایندگی و گاهی اشتغال 

انتخابات، آلایندگی و گاهی اشتغال 

انتخابات، آلایندگی و گاهی اشتغال مسعود کشاورز – سایت خبری نایبند : اول . در قسمت‌های ابتدایی سریال هیولای مهران مدیری صحنه‌ی اعتراضات فرهنگیان به تصویر کشیده می‌شود که به انتخاب نماینده‌ای از سوی معترضین برای مذاکره با اعضای هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان می‌انجامد. در آخر سریال هم آن نماینده همراه با دیگر اعضای

انتخابات، آلایندگی و گاهی اشتغال

مسعود کشاورز – سایت خبری نایبند :

اول . در قسمت‌های ابتدایی سریال هیولای مهران مدیری صحنه‌ی اعتراضات فرهنگیان به تصویر کشیده می‌شود که به انتخاب نماینده‌ای از سوی معترضین برای مذاکره با اعضای هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان می‌انجامد. در آخر سریال هم آن نماینده همراه با دیگر اعضای آن هیات و شریک آنان در جرم و اختلاس است. داستان خیلی آشناست و در کنج اذهانمان کمی که کاوش کنیم به نمونه‌ای از این دست داستانها برخواهیم خورد. تفاوت البته در حجم و سازماندهی ممکن است بسیار چشمگیر باشد.

دوم . ریاست محترم جمهور در سفری به شهرستان عسلویه بدون سنت‌شکنی (عدم دیدار با مردم بومی شهرستان عسلویه برای یک بار هم که شده؛ فقط برای شو خبرنگاری حداقل) خبر دادند که دستور تشکیل کارگروه ویژه آلایندگی عسلویه یا چیزی شبیه آن صادر فرموده‌اند و پس از مدتی مطلع شدیم برخی از مسولین شهرستانی و استانی هم به عضویت آن کار گروه در آمده‌اند.

سوم . خیلی زمان می‌گذرد از آخرین باری که عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان عسلویه واریز شده است. خیلی یعنی تاریخ دقیق آخرین واریزی را احتمالاً کسی به خاطر نمی‌آورد. این که می‌گویم آخرین واریزی فکر نکنید قبلاً اوضاع مسرت بخش بوده است. کلاً فقط یک بار واریز کرده‌اند مسیولین بزرگوار مملکت!!!

چهارم . حضور پر رنگ و همیشگی مردم شهرستان عسلویه در صحنه‌های حساس کشوری (بخوانید انتخابات) و آرامش و امنیت خارق العاده اجتماعی در کنار همگامی و همراهی دائمی با مسئولین، همیشه نقطه‌ی اتکای سخنان شوراها و ائمه جمعه شهرستان در طرح مطالبات و ایراد انتقادات بوده است. در این چند وقت اخیر شاهد هستیم که نماینده‌ی محترم مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهرستان و استان به گونه‌ای عمل می‌نمایند که سبب ایجاد نوعی سرخوردگی و ناامیدی در بین مردم شده است. نتیجه‌ی این یاس و سرخوردگی در میزان مشارکت مردم در همایش‌ها و مراسمات ملی-میهنی و نیز انتخابات پیش رو منعکس خواهد شد. در خوشبینانه‌ترین حالت این شیوه‌ی عملکرد مسئولین سهوی است که جای بسی تامل و البته انتقاد دارد. بنده اگر چه در صدد طرح تئوری توطئه نیستم اما پذیرش سهوی بودن صد در صدی این سهل‌انگاری را نوعی استحمار می‌پندارم. مردم هوشیار عسلویه اما همانند همیشه پایبندی خود به نظام را حفظ خواهند نمود و در این راه پیشرو خواهند ماند. این بار هم یکی طلب تدبیر و امید….

پنجم . راه حل اما ساده است. اصرار و اصرار و اصرار؛ در کنار تنوع در شیوه‌ی طرح مطالبات و حضور همه جانبه‌ی مردم در کنار مطالبه‌گران و فعالان می‌تواند کلید برون‌رفت از وضعیت راکد فعلی باشد.

بقلم: مسعود کشاورز