کد خبر : 225
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶

اخبار امید بخش از وعده تا عمل

اخبار امید بخش از وعده تا عمل

اخبار امید بخش از وعده تا عمل سایت خبری نایبند – یوسف صفری ؛ در روزهای اخیر برخی از رسانه های جنوب استان به نقل از رئیس روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس تیتری تحت عنوان “فلرهای عسلویه طی سه سال آینده خاموش می شوند” منتشر کردند. انتشار این خبر کافی بود تا برخی ساکنین مناطق

اخبار امید بخش از وعده تا عمل

سایت خبری نایبند – یوسف صفری ؛

در روزهای اخیر برخی از رسانه های جنوب استان به نقل از رئیس روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس تیتری تحت عنوان “فلرهای عسلویه طی سه سال آینده خاموش می شوند” منتشر کردند. انتشار این خبر کافی بود تا برخی ساکنین مناطق پیرامونی بویژه شهروندان عسلویه نسبت به خبر منتشر شده واکنش نشان دهند و آن را خالی از صداقت و دور از واقعیت عنوان نمایند. بی شک چنین واکنشی متأثر از اظهارات و وعده های قبلی مسئولین می باشد که در مقام عمل ابتر مانده و موجب بی اعتمادی مردم شده است.

رئیس روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس در نشست اصحاب رسانه با مسئولین روابط عمومی پتروشیمی های منطقه پارس خطاب به خبرنگاران گفته بود؛ سعی کنیم اخبار امید بخش را به مردم مخابره کنیم. در این راستا جواد گلی با اشاره به قرارداد جمع آوری گازهای فلر مناطق نفت خیز جنوب؛ خاموشی فلرهای صنایع مستقر در عسلویه طی سه سال آینده را یکی از اخبار امید بخش عنوان کرده بود. در حسن نیت رئیس روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس مبنی بر انعکاس اخبار امید بخش به جامعه شکی نیست. اما واقعیت امر در خصوص خبر منتشر شده چیز دیگری است.

با توجه به جزئیات قرارداد هلدینگ خلیج فارس با مناطق نفت خیز جنوب در شهریور ماه سال جاری همزمان با سفر رئیس جمهور به عسلویه و گفتگوی مجدد با رئیس روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس؛ در واقع این پروژه در حال حاضر و گام نخست شامل جمع آوری گازهای فلر مناطق خوزستان هست و در گام بعدی این اتفاق در عسلویه و سایر مناطقی که گازها فلر می شوند انجام خواهد شد. بنابراین مدت زمان اعلام شده مربوط به مناطق نفتی خوزستان می باشد و ارتباطی با جمع آوری گازهای فلر عسلویه ندارد. گفتنی است گازهای جمع آوری شده توسط هلدینگ خلیج فارس، بخشی از خوراک پالایشگاه بید بلند را تأمین خواهد کرد.

در خصوص جمع آوری گازهای فلر صنایع مستقر در پارس جنوبی قبلاً نیز احمد رضا عراقی مدیر عامل وقت شرکت ملی گاز اعلام کرده بود تا پایان سال ۹۸ در عسلویه جشن زیرو فلرینگ خواهیم داشت. اما وعده ها تا زمانی که عملی نشود، هیچ ارزشی ندارد و در بلند مدت منجر به بی اعتمادی مردم به رسانه ها و مسئولین می شود.