کد خبر : 143
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵

بدرقه تور دوچرخه سواری در شهرستان عسلویه با شعار “ورزش ضامن سلامتی و تندرستی”

بدرقه تور دوچرخه سواری در شهرستان عسلویه با شعار “ورزش ضامن سلامتی و تندرستی”

بدرقه تور دوچرخه سواری در شهرستان عسلویه با شعار “ورزش ضامن سلامتی و تندرستی” مراسم بدرقه “تیم دوچرخه سواری ” اعزامی از شهر چاه مبارک(عسلویه) به مقصد بندر عباس  برگزار شد. به گزارش نایبند به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه : مراسم بدرقه “تیم دوچرخه سواری ” مشترک بین شهرستان

بدرقه تور دوچرخه سواری در شهرستان عسلویه با شعار “ورزش ضامن سلامتی و تندرستی”

مراسم بدرقه “تیم دوچرخه سواری ” اعزامی از شهر چاه مبارک(عسلویه) به مقصد بندر عباس  برگزار شد.
به گزارش نایبند به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه :
مراسم بدرقه “تیم دوچرخه سواری ” مشترک بین شهرستان های عسلویه، کنگان، پارسیان(هرمزگان)، خنج و اوز (فارس ) با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، امام جمعه، شهردار، روسای شوراهای اسلامی شهر و بخش چاه مبارک و دیگر مسئولین شهرستانی، فعالین اجتماعی و جمعی از جوانان و گروههای سنی مختلف شهرستان عسلویه برگزار شد.

جاسم زارعی رئیس شبکه بهداشت در این زمینه گفت : به واسطه اهمیت ورزش و تحرک فیزیکی در تامین سلامت آحاد جامعه و بلحاظ اینکه براساس نتایج پژوهشهای اخیری که توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالجاری انجام شده، مردم شهرستان عسلویه در سطح استان کم تحرک ترین افراد هستند که در این زمینه متاسفانه زنان با ۷۷% کم تحرکی، رکورددار هستند.
جاسم زارعی افزود : تحقیقات دیگری نیز نشان داده که مردم استان بوشهر کم تحرک ترین در سطح کشور هستند، که این موضوع هشداریست جدی به تمام مردم استان و بویژه شهرستان بوده و لزوم توجه خانواده ها، مسئولین و ائمه جمعه و جماعات به این امر مهم نشان میدهد.
زارعی در ادامه گفت : بیماریهای خطرناکی همچون قلبی عروقی، دیابت، پرفشاری خون و چربی بالای خون و… حاصل کم تحرکیست، که ان شاءالله با تعریف مداخلات لازم و تشویق و ترغیب عموم به مشارکت در اینگونه ورزشها و تحرک بدنی، در پژوهشهای بعدی شاهد تحول در نگرش مردم نسبت به اهمیت تحرک بدنی بوده و پر تحرک ترین مردم در سطح استان و کشور باشیم.